Kategorie
Informacje
O diamentach

Diament to jak powszechnie wiadomo najlepszy przyjaciel kobiety ale również wyznacznik luksusu i bogactwa.

Jednak nawet dwa pozornie podobne do siebie diamenty mogą się znacznie różnić,w związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa podstawowe informacje które powinny przybliżyć nieco wiedzę na ich temat.

Warto wiedzieć że kryteria które decydują o wartości kamienia to zasada 4C czyli : Masa (Carat Weight), Czystość (Clarity), Barwa (Colour), Szlif (Cut). Za pomocą cennika Rapaport Diamond Report, można określić przybliżoną wartość diamentu. Cennik ten jest tworzony uwzględniając szczegółową sytuację i analizę rynku diamentów. Zaufanie i wiarygodność w tej branży dostarczają certyfikaty, odpowiadające za danie klientowi gwarancji jakości i autentyczności. Certyfikat jednego z najpopularniejszych, niezależnych, międzynarodowych instytutów gemmologicznych, może dodatkowo zwiększyć wartość kamienia. IGI, GIA i HRD należą do najlepszych.

Masa

Barwa

Czystość

Szlif

Certyfikaty

Każdy produkt z diamentem kupiony w naszej firmie posiada CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI DIAMENTU a powyżej 0,5 carata certyfikat IGI lub HRD

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.